VURNIKOVA ŠTUDENTSKA NAGRADA ZA LETO 2025
Ob 100. obletnici visokošolskega študija arhitekture na Slovenskem, ki je bil organiziran na pobudo arhitekta Ivana Vurnika, so Center arhitekture Slovenije, Občina Radovljica, Krajevna skupnost Radovljica, Fakulteta za arhitekturo Univerze v Ljubljani in Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru leta 2018 ustanovili Vurnikovo študentsko nagrado za perspektivno študentko/študenta arhitekture ali urbanizma.
Vurnikova študentska nagrada se za opus delovanja podeli študentkam in študentom:
_ 4. in 5. letnika enovitega magistrskega študijskega programa arhitektura (UL FA),
_ 1. in 2. letnika drugostopenjskega študijskega programa urbanizem (UL FA),
_ 1. in 2. letnika magistrskega študijskega programa 2. stopnje arhitektura (UM FGPA),
_ter magistrom inženirjem arhitekture/magistricam inženirkam arhitekture s prej navedenih študijskih programov, največ 12 mesecev od dneva zagovora magistrskega dela,
_magistrom inženirjem arhitektom-urbanistom/magistricam inženirkam arhitektkam-urbanistkam s prej navedenih študijskih programov, največ 12 mesecev od dneva zagovora magistrskega dela.
Nagrada je častna in finančna (vrednost prve nagrade je 1500 EUR neto) in namenjena študijskemu potovanju. Dobitnik/dobitnica Vurnikove študentske nagrade bo v okviru naslednjih Vurnikovih dni pripravil predavanje z vtisi s potovanja. Podeli se tudi dve častni priznanji v vrednosti 500 EUR neto, ki za prejemnico/prejemnika ne predstavlja obveznosti.
Vurnikova študentska nagrada je kot priznanje za perspektivnega študenta arhitekture bila ustanovljena na pobudo Centra arhitekture Slovenije ob skorajšnji stoletnici ustanovitve oddelka za arhitekturo na Tehnični fakulteti v Ljubljani za katerega je bil zaslužen arhitekt Ivan Vurnik (1884-1971), leta 2018.
Nagrada, ki so jo tako idejno kot finančno podprli Krajevna skupnost Radovljica, Občina Radovljica, Fakulteta za arhitekturo Univerze v Ljubljani in Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru, je častna in finančna.
Študentke/študenti pripravijo:
Osebno mapo (format A4, največ 50 strani in ne več kot 15 projektov)
– predstavitev vsakega projekta mora zajemati: naslov projekta, navedbo sodelavcev študentov, mentorjev, asistentov in kratek opis, ki naj bo v slovenskem in angleškem jeziku
– v osebno mapo ne sme biti vključena magistrska naloga
– poslati je treba samo digitalno verzijo v formatu pdf, vektorsko (CD ali USB ključek)
Avtorski esej o arhitekturi, krajinski arhitekturi in/ali urbanizmu (priporočeno 7000-10 000 znakov brez presledkov v slovenskem in angleškem jeziku).
– esej mora v obeh jezikih imeti vidno označen en ali več odlomkov, ki jih študent želi v katalogu Vurnikove študentske nagrade izpostaviti. Vsi odlomki skupaj ne smejo presegati 2500 znakov (s presledki).
– poslati je treba samo digitalno verzijo v formatu doc in pdf (CD ali USB ključek).